MusiCafé s Milanem Svobodou: Zappa byl přísný, ale u nás to není tak fatální

16. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hudební skladatel, dirigent, jazzový pianista Milan Svoboda
0:00
/
0:00

Dvoudílné epické povídání s předním jazzovým impresáriem o jeho kariérní i životní pouti, inspiracích, setkání s Gilem Evansem, o porozumění ale též závisti mezi muzikanty, o štěstí, které může přinést umělecká seberealizace. Pod jeho taktovkou uslyšíme sextet, big band i symfonický orchestr.

V historkách milého hosta se mihnou nejen Beatles, Jaromír Vejvoda a Jiří Mráz, ale též losangeleská baletní company či německý orchestr do puntíku kopírující Pražský Big Band.

Čtěte také

Dle slov Milana Svobody je důležitý talent, se kterým se člověk rodí, a zrovna tak charakter, jenž za života kultivujeme. Jak on sám praví: „Tvořím podle rady od Ernesta Hemingwaye – stačí jediná, ale pravdivá věta a pak už napíšeš celý román.“

autor: Michael Kyselka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.