MusiCafé s Milanem Svobodou: Zappa byl přísný, ale u nás to není tak fatální

16. únor 2020

Dvoudílné epické povídání s předním jazzovým impresáriem o jeho kariérní i životní pouti, inspiracích, setkání s Gilem Evansem, o porozumění ale též závisti mezi muzikanty, o štěstí, které může přinést umělecká seberealizace. Pod jeho taktovkou uslyšíme sextet, big band i symfonický orchestr.

V historkách milého hosta se mihnou nejen Beatles, Jaromír Vejvoda a Jiří Mráz, ale též losangeleská baletní company či německý orchestr do puntíku kopírující Pražský Big Band.

Čtěte také

Dle slov Milana Svobody je důležitý talent, se kterým se člověk rodí, a zrovna tak charakter, jenž za života kultivujeme. Jak on sám praví: „Tvořím podle rady od Ernesta Hemingwaye – stačí jediná, ale pravdivá věta a pak už napíšeš celý román.“

autor: Michael Kyselka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.