Mozaika slaví 20 let a vy ji můžete poslouchat na Vltavě 660 minut nonstop

Začátkem roku 1996 se v ranním vltavském vysílání poprvé objevila Mozaika. Zpočátku v necelé hodině nabízela rozhovory a pozvánky na kulturní akce, zprávy a přehledy tisku, to vše doplněné klasickou hudbou. Dnes je Mozaika nejposlouchanějším pořadem Vltavy. Od pondělí do pátku nabízíme více než 200 minut kulturního zpravodajství a publicistiky denně.

Dvacet let vysílání Mozaiky slavíme speciálním celodenním programem od 6:30 do 17:30. V živých vstupech zprostředkujeme aktuální kulturní dění v Praze i v regionech, spojíme se s našimi spolupracovníky v zahraničí - ve Vídni, Frankfurtu, Paříži nebo New Yorku.

03552847.jpeg

S kulturními publicisty budeme debatovat o tom, jak se vyvíjely umělecké obory, které soustavně sledují, jak se změnila kulturní publicistika, jaké události a osobnosti doporučí naší pozornosti.

Do studia zveme i naše bývalé redakční kolegy, kteří podobu Mozaiky určovali během uplynulých let. Umožníme vám nahlédnout do redakčního a vysílacího zázemí. Dozvíte se, jak se vytváří internetové stránky. S Václavem Hradeckým rozebereme, jak se mění kulturní zájmy našich posluchačů.

Od 16 hodin vysíláme Mozaiku živě ze Studia 2 Českého rozhlasu na Vinohradské za účasti publika!Můžete být přitom, když symbolickými čestnými Mozaikami oceníme desítku osobností za jejich kulturní působení v uplynulém dvacetiletí. O hudební oživení přenosu se postarají hostující moderatizátorka a zpěvačka Lemura Lepá a klavírista David Noll z Divadla Sklep.

Čtěte také


Jak šel čas s Mozaikou:
2. ledna 1996 první vysílání Mozaiky v čase mezi 7:00 – 8:00.
Od 2002 Mozaika ráno 7:00 – 9:00, odpolední vydání pod názvem Spektrum mezi 15:00 – 16:00.
Od 2006 vlastní internetové stránky Mozaiky.
Od 2010 se odpolední Spektrum mění na odpolední Mozaiku, pravidelné rubriky Kritické panorama.
Začátkem roku 2011 několik měsíců ranní vysílání Mozaiky na ČT2 během programu Panorama.
Od 2012 rozšíření ranní Mozaiky od 6:30.
Od 2014 změna vysílání odpolední Mozaiky od 16:00.

Střídavě moderují Lenka Novotná, Kristýna Franková, Petr Gojda, Petr Šrámek, Karel Kratochvíl a Martin Luhan.

Čtěte také

Mozaika je tu už 20 let! Přijďte její kulatiny oslavit s námi přímo do budovy Českého rozhlasu na Vinohradech! Akce na Facebooku Mozaiky