Móda jako aktivismus i zrcadlo společenských proměn. Co se řeší v současné teorii oděvního designu?
Co se řeší v současné teorii oděvního designu? A jaká je role módy v širším sociokulturním kontextu? Tyto otázky si klade textový sešit Overal Magazín poskládaný ze zahraničních textů a dalších teoretických článků doplněných o rozhovory s autory, tvůrci a teoretiky. O tom, kdy je móda aktivismem a kdy uměním, mluví s Alžbětou Žabovou v ArtCafé autorka a editorka publikace Karolína Juříková, návrhářka a ilustrátorka Daria Makeeva a módní publicistka Veronika Ruppert.
Související
-
Umělecký projekt Unique Client přichází s oblečením pro ty, na které konfekce nemyslí
Co si mají obléknout lidé, jejichž těla nemají standardní proporce a tvary? ArtCafé o projektu Unique Client, o proměně módy a o návrzích na míru.
-
Dotkněte se látky. Kouzlo textilu je v tom, že nám zpříjemňuje život
Výtvarnice Anna Leschingerová a kunsthistorička Emma Hanzlíková v ArtCafé věnovanému textilní tvorbě odpovídají na otázky Alžběty Žabové.
-
Co je vlastně design? Aktuální odpovědi nabízí kniha i praxe studia BRUT.TO
Kolik tváří má design? Může být magický nebo dokonce podvratný? Kdo se může podílet na podobě věcí, se kterými přicházíme každý den do kontaktu?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová