Made by Fire v Miláně: české sklo a porcelán nejsou jen kýč pro turisty. Je to drahá sranda

10. srpen 2023

Saša Michailidis se ptá jedné z kurátorek expozice Made by Fire Evy Slunečkové a Marcela Mochala z LLEV design studia, který vede ateliér Sklo na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Nejlepší čeští designéři skla, porcelánu a keramiky se představili v dubnu na trienále v Miláně projektem Made by Fire. V čem byl unikátní? Jaké postavení má české sklo ve světě? Repríza z 27. 4. 2023.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.