Let let. Výjimečné vzpomínkové svědectví Josefa Hiršala a Bohumily Grögerové o kruté době 1952–1968

31. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ve středu 27.listopadu 1968 v ranních hodinách se shromáždili obyvatelé Prahy i mimopražští, aby pozdravili prvního tajemníka ÚV KSĆ Alexandra Dubčeka a blahopřáli mu k narozeninám

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Let let, rozsáhlé, takřka tisícistránkové memoárové dílo Josefa Hiršala a Bohumily Grögerové, je důležitým svědectvím o české kultuře a společnosti v 50. a 60. letech 20. století. Vzpomínky a deníkové zápisky dvou výjimečných osobností uvádíme u příležitosti stého výročí narození Josefa Hiršala. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Jan Vlasák, Viola Zinková, Jiří Schwarz
Připravila: Klára Pokorná
Režie: Josef Červinka
Natočeno: v roce 1992

Text je koláží deníkových zápisků, básní, krátkých próz, dopisů, úryvků z dobového tisku a jiných dokumentů doby. Jde o strhující dvojhlas dvou výjimečných překladatelů a spisovatelů – a ačkoli žánrově text spadá do jakýchsi kulturně-společenských memoárů, čte se jako beletrie.

Prostřednictvím podrobného líčení kontaktů obou autorů s řadou západních spisovatelů a básníků (E. Jandl, F. Mayeröckerová, H. M. Enzensberger, P. Garnier a další) svědčí kniha rovněž o zdařilé snaze českých tvůrců neztratit ze zřetele evropský kontext.

autoři: Klára Pokorná , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.