Jak se maluje hlasem. Mirka Novak v Sedmém nebi Niny Marinové

26. březen 2023

Mirka Novak je zpěvačka, skladatelka a hlasová pedagožka, která před pár měsíci vydala své debutové sólové album Malbum. V dnešním Sedmém nebi si budeme pouštět skladby z jejího alba a budeme si povídat o tom, jak k nápadu udělat album postavené čistě na hlase přišla, jaké hosty si na album zvolila a jak probíhala studiová práce na něm.

Mirka také popovídá o svých častých hudebních cestách do Spojených států, včetně dobrodružných začátků v kolébce jazzu New Orleans a následně klidnějších cest do texaského Austinu. Budeme se bavit o tom, jak se liší české a americké publikum a taky o tom, jak se v cizím městě a státě hledají spoluhráči do kapely.

Mirka se už pěknou řádku let věnuje taky lektorské činnosti a tak mě bude zajímat, jestli se podle ní dokáže naučit zpívat každý a co by poradila lidem, kteří zpívat chtějí, ale zatím nenašli odvahu. Budeme se bavit o připravovaných workshopech a koncerte v pražském Jazzdocku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...