Jak se maluje hlasem. Mirka Novak v Sedmém nebi Niny Marinové

26. březen 2023

Mirka Novak je zpěvačka, skladatelka a hlasová pedagožka, která před pár měsíci vydala své debutové sólové album Malbum. V dnešním Sedmém nebi si budeme pouštět skladby z jejího alba a budeme si povídat o tom, jak k nápadu udělat album postavené čistě na hlase přišla, jaké hosty si na album zvolila a jak probíhala studiová práce na něm.

Mirka také popovídá o svých častých hudebních cestách do Spojených států, včetně dobrodružných začátků v kolébce jazzu New Orleans a následně klidnějších cest do texaského Austinu. Budeme se bavit o tom, jak se liší české a americké publikum a taky o tom, jak se v cizím městě a státě hledají spoluhráči do kapely.

Mirka se už pěknou řádku let věnuje taky lektorské činnosti a tak mě bude zajímat, jestli se podle ní dokáže naučit zpívat každý a co by poradila lidem, kteří zpívat chtějí, ale zatím nenašli odvahu. Budeme se bavit o připravovaných workshopech a koncerte v pražském Jazzdocku.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.