Podcasty Dvojky

Abyste nezmeškali žádný díl svého oblíbeného rozhlasového pořadu, už nemusíte v konkrétní hodinu zapínat rádio. Začněte používat podcasty a všechny odvysílané díly se vám automaticky stáhnou do počítače, tabletu nebo mobilu.

Začněte zdarma odebírat naše rozhlasové pořady ve formě podcastů a můžete definitivně pustit z hlavy, kdy se vlastně vysílají. Okamžitě po odvysílání se totiž automaticky objeví ve vašem počítači, tabletu, mobilu nebo MP3 přehrávači.

Ty vás vždy automaticky upozorní na nové díly. Poslechnout si je pak můžete kdykoliv, dokonce i když nejste připojeni k internetu – ať už jste v MHD, ve frontě nebo doma, stačí nasadit sluchátka nebo pustit reproduktor.

Jak na to?

Potřebujete pouze dvě věci: nainstalovat si podcastovou čtečku a poté vybrat pořad nebo pořady, které chcete pravidelně odebírat. Odebírat můžete i speciální tematické podcasty, do kterých pro vás naši editoři vybírají to nejlepší z rozhlasové nabídky.

Které programy automaticky stahují podcasty?

– OS Android: například aplikace Podcast Addict
– iOS: aplikace Podcasts (funguje také na MP3 přehrávači iPod Touch a na tabletu iPad)
– Blackberry: použijte například Podcast Manager
– Windows a Mac OS: iTunes

Doplňky pro internetové prohlížeče

– Mozilla Firefox: infoRSS (případně přímo otevřete adresu podcastového kanálu a poté klikněte na tlačítko Odebírat)
– Google Chrome: OnAir
– Internet Explorer: otevřete adresu podcastového kanálu a klikněte na odkaz Přihlásit k odběru tohoto kanálu

Jakmile nainstalujete čtečku, vyberte pořady (nebo témata), které chcete odebírat. Najdete je buď přímo v podcastové čtečce (jednoduše do ní zadejte název stanice nebo přímo pořadu), nebo na webu Podcasty.rozhlas.cz.

Podcasty vám samozřejmě nabízíme zdarma.

Ještě podcasty nepoužíváte? Tady jsou 3 důvody, proč byste měli

  1. Nezmeškáte žádný díl svého oblíbeného pořadu – všechny se vám automaticky stáhnou do počítače, tabletu nebo mobilu.
  2. Už žádné přizpůsobování se programu, který pro vás naplánoval někdo jiný. Díky podcastům si své oblíbené pořady poslechnete ve chvíli, kdy budete mít čas a náladu.
  3. Sestavíte si rádio přímo na tělo.