Introducing… Aarona Frazera je eklektickou směsí starého a nového s kořeny v soulu, gospelu a doo-wopu

24. leden 2021

Nina Marinová v Sedmém nebi tentokrát zevrubně představila debutové album svého oblíbence, bubeníka a zpěváka Aarona Frazera. Vyšlo před dvěma týdny a za tu dobu už stačilo zaznamenat úspěch v nejednom celosvětovém hudebním žebříčku.

Rodák z Baltimoru Aaron Frazer se do Brooklynu přestěhoval po studiích zvukařiny na univerzitě v Indianě. Tam se seznámil se svými budoucími spoluhráči z neo-soulové kapely Durand Jones & The Indications. Že někdy vydá sólový debut, jehož hlavní črtou bude jeho sametové falsetto, by v té době netušil ani on sám. Tuto svou hlasovou polohu totiž objevil až později a jak říká: „Když takhle zpívám, mám pocit, že jsem to opravdu já, což je trochu paradoxní, protože falsetto má už v názvu jakousi nepravost, faleš. Cítím ale, že je to autentické vyjádření mého hlasu i mě samotného, proto jsem věděl, že se chci na tuto techniku víc soustředit.“

Podařilo se mu to díky producentovi Danu Auerbachovi známému například z kapely The Black Keys, který mu vnuknul nápad na sólové album. Aaron se na něm nechal inspirovat starým soulem, gospelem, doo-wopem, ale i současným hip-hopem a popem, a posluchačům tak připravil eklektickou směs starého a nového. Auerbach k nahrávání přizval hudebníky s věkovým rozdílem několika generací, včetně třeba členů skupiny Memphis Boys nebo osmdesátiletého L. Russella Browna. Kolekci 12 skladeb nahráli během šesti dnů v Danově nashvillském studiu.

V pořadu zazní několik skladeb z Introducing... a také některé legendy, které Aaron jmenuje jako svou inspiraci. Jako bonus uslyšíte ukázky i z jiné, v tomto případě tuzemské, novinky, která má s Aaronem společnou lásku ke starým soulovým nahrávkám a zároveň touhu okořenit zvuk současnými styly. Denisa a Simona Katzerovy, které spolu už přes 10 let tvoří a koncertují jako 20 Minutes, vydaly před Vánocemi svou druhou desku s názvem Just The Two Of Us.

Spustit audio