Hry a literatura

divadlo

Dramata o lásce a smrti, oddechové četby na pokračování, vyprávění o osudech výjimečných osobností české kultury a vědy, básně i ty nejlepší detektivky si můžete poslechnout také na webu.

Naši dramaturgové, režiséři a mistři zvuku pro vás společně s předními herci zpracovávají velká díla klasiků české a světové literatury i texty současných autorů, z nichž některé jsou psány přímo pro rozhlas.

Každý den v týdnu vás ve vysílání Vltavy čeká alespoň jedna rozhlasová hra či četba.

Jdeme ale ještě dál – díla, u kterých se nám podaří zakoupit práva k uveřejnění na webu, si můžete poslechnout vždy celý jeden týden na stránce Hry a literatura, kde navíc najdete zajímavé informace o vzniku jednotlivých rozhlasových inscenací a jejich obsazení.

Hry a četby uslyšíte na Vltavě v těchto pořadech:

Četba na pokračováníDůvěrná sděleníHra pro tento večerKlub rozhlasové hryLetní četba na pokračováníListování IbsenemModerní povídkaNedělní veršeNoční bibliotékaOsudyPáteční večerPokračování za pět minutPovídkaPsáno kurzívouPsáno pro rozhlasRozhlasové jevištěSeriálSchůzky s literaturouSouzvukStránky na dobrou nocSvět poezieTo nejlepší z české prózyVýroční průvodce rozhlasovou hrou