Esperanza Spalding srší invencí: Sledujte Jazz Test její desky Exposure

21. únor 2018

Nové album Esperanzy Spalding bylo vyprodané ještě před vydáním, hodně se o něm mluví. Stojí ale skutečně za to? Sledujte první díl Jazz Testu, videorecenzí ČRo Jazz!

Živé přenosy z nahrávání alba Exposure Esperanzy Spalding na podzim zaplavily Facebook. Čísla hovoří sama za sebe: 1,4 milionu zhlédnutí, více než 400 tisíc reakcí fanoušků A hlavně, ještě před ukončením livestreamu bylo všech 7777 kopií alba prodáno. To je úspěch, nemající v současném jazzovém světě obdoby.

V historicky prvním Jazz Testu novinku Esperanzy Spalding hodnotí Tomáš S. Polívka a shrnuje: „Jde o album natolik invenční a zajímavé, že je srovnatelné s deskami, které se jindy produkují třeba rok.“

Esperanza Spalding: Exposure v Jazz Testu

Nějaké mouchy se však na Exposure najdou: „Je to sice nepodstatná maličkost, ale možná příliš nadužívá studiové efekty, jako například harmonizéru, což jde trochu proti jejímu feelingu.“

Album Exposure je sice krátce po vydání vyprodáno, stále se však dá zakoupit elektronicky a můžete jej slyšet ve vysílání Českého rozhlasu Jazz.

Podívejte se také do zákulisí nahrávání alba Exposure:

Recenze k jádru věci a bez velkých vytáček ‒ to je nový formát videorecenzí jazzových alb, který přináší od února Český rozhlas Jazz. Přední jazzoví kritici představují klady a zápory čerstvě vydaných alb. A mají na to jen pár minut. To vše nejen v audiu, ale i v perfektní obrazové kvalitě.

Esperanza Spalding – Radio Music Society

02521935.jpeg

Pražský koncert basistky a zpěvačky Esperanzy Spalding patřil k vrcholným okamžikům loňské jazzové sezóny. V tu dobu již ale bylo známo, že připravuje materiál pro novou desku Radio Music Society. Vychází tento týden a Euro Jazz ji vybral za Album týdne.

Jazz Test č. 1

Esperanza Spalding ‒ Exposure (Concord Jazz, 2017)

Esperanza Spalding – zpěv, basa, kalimba

Robert Glasper – piano (track 3)

Lalah Hathaway – zpěv (track 5)

Andrew Bird – zpěv, housle (track 8)

Robert Glasper – klávesy (track 3)

Ray Angry – klávesy

Matthew Stevens – kytara

Justin Tyson – bicí

www.esperanzaspalding.com

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.