Dílo Kurta Vonneguta je stále aktuální. Kritizuje válečné zlo, ničení planety i mechanizaci společnosti
Saša Michailidis se ptá amerikanisty Josefa Jařaba z Univerzity Palackého v Olomouci a jednoho ze zakladatelů sci-fi časopisu Ikarie, publicisty Ivana Adamoviče. Od zítřka můžete poslouchat ve vltavské Četbě s hvězdičkou Snídani šampiónů od Kurta Vonneguta. Připomínáme si totiž sto let od narození tohoto amerického spisovatele. Jak dokázal ve svém díle mísit prvky satiry, černého humoru a science fiction? A proč jeho knihy tolerovala komunistická cenzura?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Státní cena za literaturu rozděluje. Má se udělovat za životní výkon, nebo za ojedinělé dílo?
Saša Michailidis se ptá Radima Kopáče z oddělení literatury a knihoven ministerstva kultury a novináře, komentátora týdeníku Euro Petra Fischera.
-
Sjezd spisovatelů čeří vody. Potřebujeme dnes angažovanou literaturu?
Saša Michailidis se ptá básnířky, překladatelky a fotografky Jitky Hanušové a básníka, novináře, fotografa a bývalého předsedy Asociace spisovatelů Ondřeje Lipára.
-
Podzim plný premiér. Vychutnejte si Vonnegutovu Snídani šampiónů nebo koncerty v Sedmém nebi
Nechte podzimní čas plynout s romány Marcela Prousta, zažijte 17. listopad s hudbou manželů Havlových a den zakončete Snídaní šampiónů, To vše nabízí program na Vltavě!
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.