College des Bernardins – místo pro duchovní a kulturní dialog v srdci Paříže

29. prosinec 2013
Prameny a proudy

Slavná pařížská katedrála Notre Dame oslavila v letošním roce 850 let od položení základního kamene. Byla tedy v centru pozornosti návštěvníků města více než v jiných letech. Nedaleko katedrály je ale místo neméně zajímavé, i když ho v turistických průvodcích nenajdete.

Bývalá cisterciácká kolej College des Bernardins ležící v centru Paříže z podnětu kardinála Lustigera prošla na přelomu tisíciletí výraznou proměnou. Jedna z nejkrásnějších gotických staveb v Paříži se stala centrem vzdělávání a dialogu moderního světa a křesťanství.

A právě do pařížské koleje Bernardinů podíváme s Teresií Bečkovou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.