České školy bez hranic

3. srpen 2010

Podpořit systém výuky češtiny pro české děti nebo děti z vícejazyčných rodin, které žijí v zahraničí, umožnit jim nejen mluvit česky, ale představit jim i českou kulturu a dějiny - to je cíl Českých škol bez hranic.

Jejich představitelé si včera a dnes v Praze vyměňují zkušenosti na svém 2. mezinárodním setkání. V současné době fungují České školy bez hranic v Berlíně, v Bruselu, Curychu, v Drážďanech, Londýně, Mnichově a v Paříži. Spolupracují další v Kodani, Sydney a Ženevě, většinou jsou napojeny na Česká centra v zahraničí. O podrobnější představení Českých škol bez hranic požádala Jana Olivová jejich ředitelku, doktorku Lucii Slavíkovou-Boucher.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko