Bilderbuch mezi Českem a Británií: U nás se na knížky příliš spěchá, ale dobrá věc musí vyzrát, říká Petr Horáček
Čím jsou specifické knihy pro batolata a mají v Česku dost redakční péče? Proč je u nás vydávání knih tak uspěchané a k jakým výsledkům může taková překotnost vést? Na otázky Olgy Stehlíkové odpovídají ve druhém díle Akcentu o bilderbuchach čili obrázkových knihách pro nejmenší výtvarník Petr Horáčeka a odbornice na literaturu pro děti a mládež z Ostravské univerzity Svatava Urbanová.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Všude jsou náměty na příběhy, věří výtvarník a autor knih pro děti Petr Horáček
Poslechněte si rozhlasové vzpomínání úspěšného autora a ilustrátora dětských knih, s nimiž sbírá prestižní ceny a těší duše napříč kontinenty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.