Beata Hlavenková, pianistka a skladatelka

02988076.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02988076.jpeg

Hostem Telefonotéky byla pianistka a skladatelka Beata Hlavenková, dáma, která v hudebním světě překračuje hranice žánrů i hranice světadílů.

Šestatřicetiletá rodačka ze slezského městečka Vedryně, Beata Hlavenková, zůstala kraji věrná až do dokončení konzervatoře v Ostravě. Pak už vyrazila na další studia do Spojených států, na universitu v Massachusetts. A zamířila do jazzových oblastí.

Uplatnila se v několika zajímavých tuzemských sestavách a pravděpodobně nejširšího záběru dosáhla spoluprací s Lenkou Dusilovou na společném projektu Eternal Seekers. Ale nezastavuje, vydává se dál. Geograficky - do New Jersey, kde spolu s vynikajícími tamními muzikanty natočila špičkové jazzové album pro svého prvorozeného syna Joela, i autorsky, svojí poslední deskou, věnovanou dalšímu synovi, Teodorovi. Tato nahrávka je vysoce komorní, klasická, nekomerční. A Beáta Hlavenková pokračuje. Plánuje zajímavé přeshraniční spolupráce, píše hudbu pro filharmonii... A právě o těchto cestách i záměrech s ní bude hovořit Otakar Svoboda v páteční Telefonotéce. Poslouchejte 15. srpna od 10:00.

Čtěte také: Klavírní kalendář Beaty Hlavenkové