Alice Koubová

4. duben 2024

Alice Koubová je vedoucí výzkumnou pracovnicí na Filosofického ústavu AV ČR, proděkankou pro vědu a výzkum na AMU Praha a členkou řídícího výboru SYRI, v rámci kterého vede pracovní skupinu Systémy resilience. Působí jako členka mezinárodní výzkumné platformy ResWell (Multi-National Resilience & Wellbeing Research Collaboration) a Performance Philosophy.

Tematicky se zaměřuje na oblast politické psychologie, relační etiky, resilience, subjektivity a performativní filosofie. Svůj výzkum často rozvíjí v aktivní spolupráci s veřejnými a kulturními institucemi v Česku a zahraničí. Je držitelkou ceny Předsedkyně AVČR, prémie Otto Wichterle, ceny Libellus Primus a ceny Josefa Hlávky. Vydala 5 monografií, editovala 4 kolektivní monografie a publikovala přes 50 vědeckých studií v prestižních nakladatelstvích a časopisech. Jako performerka autorsky připravila a realizovala několik představení.

Spustit audio

Související

  • Anna Beata Háblová

    Anna Beata Háblová je česká architektka, urbanistka, teoretička a básnířka. Pravidelně přispívá do Ranních úvah Českého rozhlasu Vltava.

  • Tomáš Koblížek

    Filozof Tomáš Koblížek se zaměřuje na témata, v nichž se filozofie jazyka a filozofie umění překrývají s etikou.