O pořadu Telefonotéka

 Vysílání pořadu skončilo v červnu 2017.

Hosty setkání jsou osobnosti z různých kulturních oblastí - hudebníci, malíři, literáti či filmaři – a jejich spektrum obohacuje i řada osobností z oblasti vědy, medicíny atd. Jedno však mají stále společné - a to kulturní pohled na svět v tom nejširším smyslu slova. V pořadu je také velký prostor věnován znějící hudbě, z velké části ve vlastním výběru hostů. Hudba tvoří určitě o něco víc než polovinu plochy pořadu a nebývá stahována, jde o skladby a jejich části, v závěru pořadu i rozsáhlejší.

Každý čtvrtek vysíláme živě za účasti publika z Galerie v rozhlasové budově na Vinohradské 12. Budeme rádi, když se přijdete podívat a promluvit si sami přímo s našimi hosty - nejen muzikanty, kteří přicházejí vesměs živě zahrát, ale i s předními představiteli dalších uměleckých či vědeckých oborů. Jinak se pravidelně živě vysílá z diskusního studia, kam můžete volat a účastnit se soutěže, nebo pokládat telefonické dotazy či psát dotazy na e-mail: reflektor@rozhlas.cz

Telefonáty a dotazy jsou vítány v jakémkoli množství, v soutěži může každý posluchač získat výhru pouze jednou měsíčně.

 

Pořad připravují

Další pořady

 • Stanice Nula

  Neotřelým způsobem se místa spojená se šířením rozhlasového signálu rozhodli využít autoři projektu, který vznikal v návaznosti na 100. výročí vysílání Českého rozhlasu.

 • Hororové povídky

  Edgar Allan Poe, Howard Phillips Lovecraft nebo Ladislav Klíma. Zapomeňte na klidný spánek, hororové povídky na Vltavě nabízí vrcholné světové i české texty. 

 • Četba s hvězdičkou

  Čtení pro odvážné posluchače. Příběhy outsiderů, odpadlíků, či vášnivých milenců.

 • Hra pro pamětníky

  Archívní nahrávky nejen pro opravdové pamětníky. Rozhlasové zlato, včetně raritních i zcela podivných her a zvuků.