KULTIvátor: Tvoření, objevování i umění na vlastní kůži. Jarní výtvarné dílny lákají děti i teens
Divadlo o hněvu, adaptace lidové pohádky i představení o sexuální výchově. Kulturní tipy pro aktivní rodiče a zvídavé děti
Týdenní dávka inspirace a kulturních tipů pro aktivní rodiče a zvídavé děti. Jaká divadelní představení, koncerty nebo výstavy napříč Českou republikou jsou určeny dětem a teenagerům? KULTIvátor zve do divadla i galerie v Brně či na loutkové představení do Ostravy. Dění na tomto kulturním poli sleduje redaktorka Veronika Jošková Štefanová.
Soubor Geisslers Hofcomoedianten uvádí inscenací Hněv v režii Petra Haška se spoluautorem Petrem Šmídem v hlavní roli. Hra je určená dětem a dospívajícím od 13 let. Brněnská moravská galerie pořádá další pravidelné Barevné dopoledne pro děti od 2 do 6 let a jejich rodiče, tentokrát s podtitulem Jako z Pohádky pro děti. Ostravské divadlo loutek v Mostě zve děti mladšího školního věku na inscenaci Sněhová královna, adaptaci lidové pohádky v pojetí Hanse Christiana Andersena v režii Jakuba Maksymova. Galerie hlavního města Prahy pořádá pro rodiče s dětmi do 6 let výtvarný workshop, kde se návštěvníci a návštěvnice seznámí s tvorbou Františka Bílka. A brněnská hra Divadla Polárka nazvaná Poprvé v režii Štěpána Gajdoše nabízí divačkám a divákům od 13 let citlivě zpracovanou část sexuální výchovy.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.