O pořadu Stanice Nula

Neotřelým způsobem se místa spojená se šířením rozhlasového signálu rozhodli využít autoři unikátního projektu, který vznikal v návaznosti na 100. výročí vysílání Českého rozhlasu. Celkem pět skladeb autorsky realizoval ansámbl TOPOS kolektiv na pěti různých místech spojených s vysíláním rozhlasového signálu. Postupně navštívili Žižkovskou věž, Ještěd, Bukovou horu, Lechův kámen či rozhlasový vysílač Liblice B, který je s výškou 355 metrů vůbec nejvyšší stavbou v Česku.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
podcastVltava

Poslední záznamy

Další pořady

  • CzechTek

    Příběh českého raveu. Třídílná dokumentární série Šimona Šafránka s hudbou od Pjoniho a sound designem od Ink Midgeta. Premiéra 28. července 2025.

  • Soudobá hudba

    Skladatelé 20. a 21. století, experiment, avantgarda.

  • Radiodokument

    České i zahraniční rozhlasové dokumenty. Jejich pravidelný příděl rozvíří vaši představivost, zasáhne vaše smysly a nastolí nové otázky.

  • Momenty

    Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi českého kulturního života přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy.