O pořadu Četba s hvězdičkou

Čtení pro odvážné posluchače. Příběhy outsiderů, odpadlíků, či vášnivých milenců.

Četba s hvězdičkou na Vltavě není vhodná pro děti, mladistvé a cudné

Tohle není místo, kam by se daly vypisovat roztodivné a barvité vulgarismy, kolik jich jenom čeština nabízí. Kvalitní literatura všech dob jich ale čtenářům běžně servíruje přehršel. Často tak činí ze dvou důvodů – jednak dovedou text svou hrubostí významově posunout do jiné roviny, jednak je lidé v běžné řeči prostě používají. Myslím, že cíleně se vyhnout třaskavým výrazům a tématům by literaturu zcela nepřiměřeně okleštilo a odtrhlo od žité skutečnosti.

I proto jsme se rozhodli zavést na Vltavě novou řadu a vetknout ji v programu do míst, která jsou k tomu příhodná. Každý den ve 23 hodin tak naladíte Četbu s hvězdičkou, díky níž zase sebe naladíte na trochu ostřejší a delikátnější notu.

Především nám jde o pestrost a kvalitu. Sprosťárny a odvážnosti i závažnosti všeho druhu jsou jen neoddělitelnou součástí oné kvality. Bez nich by literatura i svět byly chudší a méně barevné.

Další pořady

 • Akcent

  Podcast, ve kterém si na jedno kulturní téma posvítíme z více úhlů pohledu. 

 • Album dne

  Recenze nových desek nejen klasické hudby.

 • Místa zvuků

  Český rozhlas Vltava se k tématu naslouchání připojuje sérií autorských podcastů s celkem 14 epizodami - zvukovými miniaturami projektu Location podcast.

 • Ranní úvaha

  Malé zamyšlení a inspirace pro všední den v autorské interpretaci.