Zveme na Respect

23. květen 2011

Letošní program nejstaršího českého festivalu world music je opět dokonale vyvážený. Nabídne světové hvězdy i v Čechách zcela neznámá jména.

A také plní několikaletý velký sen - přiveze skupinu paraplegiků Staff Benda Bilili z Konga, na dlouhou dobu jednu z největších událostí na scéně world music.

Do Prahy se v rámci Respectu znovu vrací vynikající alžírská písničkářka Souad Massi a na ostrově Štvanice se ve dnech 11. a 12. června představí rovněž marocká tranzovní kapela Oudaden, zpěvačka a bubenice Sahra Halgan se Somalilandu nebo legendární etiopský saxofonista Getatchew Mekurya doprovázený holandskou post-punkovou skupinou The Ex.

Jiří Moravčík vám ve středeční Čajovně 25. května představí i další vystupující Respect Festivalu 2011 a čeká vás také divadelní Pohlednice ze Spojených Států. Kateřina Lešková-Dolenská do ní tentokrát připravila rozhovor se Sherri Young, ředitelkou African American Shakespeare Company v San Franciscu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.