Zuza Ferenczová: Problém (Vyskočit z kůže)

1. prosinec 2015

Je 84 dní krátká, nebo dlouhá doba? Záleží na tom, co člověk právě prožívá. Každopádně KDYŽMÁTEPROBLÉM, neměli byste mu dávat jméno. Hra o předčasném zrání.

Poslouchejte na Vltavě 1. prosince 2015 ve 21:30. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pondělí 7. prosince 2015.


Hra pro náctileté, ale nejen pro ně. Úspěšný text slovenské autorky, který byl přeložen do mnoha cizích jazyků a nastudován na několika divadelních jevištích. Je 84 dní krátká, nebo dlouhá doba? Záleží na tom, co člověk právě prožívá.

Skoro šestnáctiletá hrdinka si během tohoto období položí celou řadu zásadních otázek týkajících se života a smrti. Řeší totiž problém. Problém velký jako největší panelák uprostřed největšího sídliště na světě, velký jako největší velké cosi, co si člověk umí představit. Ve skutečnosti však možná menší než pitomý sopl...

Hlavní hrdinka hledá řešení: je těhotná a nemůže mít dítě, ale zároveň nemůže jít na interrupci bez toho, aby věděla COBUDEPOTOM. Sledovat její úvahy a závěry je místy komické, místy mrazivé, rozhodně však užitečné.


Osoby a obsazení: Děvče (Tereza Dočkalová), Chlapec (Tomáš Havlínek), Kika (Natálie Řehořová), Ika (Patricie Solaříková), Kdosi (Michal Kern), Psycholožka (Jana Stryková) a lékař (Jiří Vyorálek)

Autorka: Zuza Ferenczová Překlad: Karel KrálRozhlasová úprava a dramaturgie: Zuzana Drtinová VojtíškováHudba: Jakub RatajRežie: Martina Schlegelová

Natočeno v roce 2015.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a literatura

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.