Zdeňka Psůtková: Elixír života

Hra o lékaři a vědci, který se zasloužil o objev inzulínu. Jaké okolnosti předcházely tomuto úspěchu? Na to se pokouší najít odpověď hra s Ladislavem Frejem v hlavní roli.

Poslouchejte na Vltavě 14. července 2016 ve 20:00. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a četba. Zůstane tam až do středy 20. července 2016.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Roku 1921 se Fredericku Bantingovi, kanadskému lékaři a vědci v oboru medicíny, a jeho asistentu, studentu medicíny Charlesi Bestovi, podařilo izolovat inzulín a učinit tak historický zlom v léčbě cukrovky. Nobelovu cenu za tento objev získal však Banting společně s profesorem torontské univerzity Johnem Jamesem Richardem Macleodem.


Osoby a obsazení: Doktor Banting (Ladislav Frej), Doktor Best (Svatopluk Skopal), profesor Macleod (Jiří Holý), Doktor Mecpherson (Jiří Klem), Doktor Campbell (Pavel Soukup), Doktor Fletcher (Milan Mach), otec Banting (Ilja Prachař), Harris (Miloš Hlavica), Humes (Jiří Mikota), sestra Cursonová (Ludmila Roubíková), paní Thompsonová (Růžena Merunková), Felicie, ošetřovatelka (Helena Friedrichová), Mary, ošetřovatelka (Iveta Dušková), Gloria, ošetřovatelka (Jiřina Inka Šecová), pokojská (Soňa Dvořáková) a další

Autorka: Zdeňka Psůtková Dramaturgie: Josef HlavničkaHudební improvizace: Vladimír TrucRežie: Jiří Horčička

Natočeno v roce 1986.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby