Žánrově pestrá nabídka. Festival Český Krumlov zve na 18 koncertů českých i zahraničních umělců

11. červenec 2023

Od 14. července do 5. srpna se v Českém Krumlově a jeho okolí uskuteční již 32. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Mezi jeho letošní hvězdy patří například sopranistka Zuzana Marková a tenorista Charles Castronovo, klavírista Alexander Melnikov, houslista Josef Špaček a Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Celkem 18 koncertů na 12 místech Českého Krumlova a okolí. Díla symfonická, sborová a komorní, ale i operní árie, španělské zarzuely a novodobá světová premiéra baletu. To čeká návštěvníky 32. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. 

Zahajovací koncert nazvaný Francouzská noc vrátí festival po dvaceti letech do poetické scenérie Letní jízdárny. Celý večer připomene jedno z klíčových dat evropské historie 14. července 1789 – Pád Bastily. „Slavíme velký francouzský svátek a proto není náhodou, že jsme do programu zahrnuli francouzské skladatele, ať už z období romantismu jako je Henri Duparc nebo Charles Camille Saint-Saëns, tak i z období impresionismu. Takže zazní známé Bolero od Maurice Ravela a také Moře od Clauda Debussyho,“ upřesňuje výkonná ředitelka festivalu Gabriela Rachidi.

Mezi další koncertní místa patří například kostel Panny Marie Bolestné a kostel ve Zlaté Koruně, Pivovarská zahrada, Zámecká jízdárna, Egon Schiele Art Centrum nebo Synagoga Český Krumlov. Podrobnosti o programu naleznete na webu Festival krumlov 2023.

autoři: Daniel Jäger , Monika Suchanková
Spustit audio

Související