Začal VIII. ročník festivalu Prague Photo 2015

21. duben 2015

V Kafkově domě na Starém Městě v Praze začíná festival Prague Photo 2015. Představí se na něm řada fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií, prezentovány budou originály téměř 230 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Prezentaci si můžete prohlédnout do 26. dubna.

Své kolekce autorských fotografií uvedou např. Artinbox Gallery, Thalia Picta , Galerie Gambit, IndigoSpace, Galerie Millennium a další. Tradičně uvede přehlídka fotografií obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů sedmi odborných škol (Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Škola střední a vyšší odborné školy Michael a Orange Factory, Vysoká škola umění v Bratislavě aj).

03365754.jpeg

Nejnovější fotografie a nejstarší technika

Přehlídka je již tradičně doplněna bohatým doprovodným programem - především projekcemi a workshopy, na kterých se budou návštěvníci moci seznámit s technikami 19. století. Právě v tomto ohledu se pořadatelé pokusili přehlídku inovovat a vtáhnout návštěvníky více do dění. „Budeme tam mít dvě díly, kde budou prezentanti předvádět techniku ´kolodiového procesu´, která vznikla v roce 1852,“ upřesňuje Iva Nesvadbová. Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována mladému fotografovi do 35 let cena Young Prague Photo Award.

Spustit audio