Vzhůru do hrobů. Práce studentů ateliéru Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky

5. říjen 2023

Se začátkem akademického roku a také ke Světovému dni učitelů přinášíme eklektický výběr krátkých prací studentů Janáčkovy akademie, kteří se věnují televizní a rozhlasové dramaturgii a scenáristice.

Připravil: Marek Mojžíšek
Zvukový mistr: Tomáš Pernický
Premiéra: 5. 10. 2023
Produkce: Petra Petříčková

Ateliéry Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky a Audiovizuální tvorby a divadla na Janáčkově akademii múzických umění jsou jedny z mála míst u nás, kde se dá vysokoškolsky studovat práce se zvukem. 

První díl z nepravidelného cyklu, který má za cíl seznamovat posluchače s tvorbou nejmladší generace, obsahuje čtyři práce, které se pohybují na škále od dokumentu, přes mystifikační reportáž až po sound art.

Matouš Ondra – 50Hz
Soundartová plocha

Zita Botková – Vzhůru do hrobu!
Sonda do současného pohřebnictví

Tomas Oakland – Co se stalo s Mesiášem?
Mystifikační reportáž z Jeruzaléma roku 33

Lenka Kolomazníková – Koncert pro vrum vrum
Kompozice pro motorovou pilu

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.