Výzkum v Ústavu informatiky Akademie věd

22. únor 2012

V dnešním příspěvku ze světa vědy nás Jana Olivová pozve do Ústavu informatiky Akademie věd, kde se zabývají celou řadou problémů, která laikovi znějí trochu jako sci-fi -–počínaje neurovýpočty a konče třeba zdánlivě obyčejným parkováním.

Jak vytvořit teoretické modely výpočetních systémů založených na jiných principech než dnešní počítače – a to takových, které se inspirují činností mozku? Jak pro to rozvíjet tzv. neurovýpočty a neuronové sítě? Jak naučit třeba pračku pružně reagovat na konkrétní situaci? To je jen malá část otázek, které řeší odborníci v Ústavu informatiky Akademie věd. Další přibližuje jeho ředitel, profesor Jiří Wiedermann.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko