Vyvážená revue Ondřeje Cihláře: Televizní silvestry Davida Karpíška

20. prosinec 2019

Hostem 19. dílu Vyvážené revue je bývalý televizní a filmový architekt David Karpíšek, který měl na starosti dekorace všech legendárních silvestrů Československé televize. Milý společník a vynikající vypravěč s láskou vzpomíná na plejádu znamenitých herců, kteří se v těchto pořadech pokoušeli pobavit diváky a bohatě se jim to dařilo.

V předvánočním dílu zazní i několik archivních záznamů hereckého mistrovství legend televizních silvestrů, ke kterým se pojí mnoho půvabných vzpomínek hosta pořadu, po kterém ve vinohradském studiu zbylo ještě trochu omamné vůně purpury.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...