Výstava Jiřího Slívy v Karlových Varech

24. červenec 2012
02617791.jpeg

Před několika dny jsme vám představili výstavu filmových plakátů významného českého grafického designéra, letošního osmdesátníka Zdeňka Zieglera, která byla pod názvem „Slavnosti plakátů – Zdeněk Ziegler + film“ otevřena v rámci Mezinárodního festivalu v Karlových Varech v Galerii umění Karlovy Vary.

Dnes vás zavedeme do téže galerie na výstavu „Chaplin etc.“, která představuje grafické listy, ale také ukázky knižních ilustrací grafika, ilustrátora a karikaturisty Jiřího Slívy.

02668757.jpeg

A protože se jedná o výstavu otevřenou v souvislosti s karlovarským filmovým festivalem, zeptal se Karel Oujezdský grafika Jiřího Slívy nejdříve na jeho vztah k filmu.

Výstavu „Chaplin etc.“ můžete v Galerii umění Karlovy Vary navštívit do 26. srpna. K vidění je zde i výstava filmových plakátů profesora Zdeňka Zieglera z 60. až 80. let nazvaná „Slavnosti plakátů“, dále výstava „Jiří Trnka / Ve službách imaginace“, kterou k letošnímu stému výročí umělcova narození připravila Česká centra, a v přízemních sálech Galerie umění také rozsáhlá přehlídka současné sochařské tvorby významného českého sochaře Aleše Veselého nazvaná „Kódy a prolínání“.