Výlety s Vltavou 2011

02381765.jpeg

Plán pro léto 2011

Rozhlasové Výlety s Vltavou mají na této stanici už mnohaletou tradici a stále patří k nejoblíbenějším pořadům letního programu. Každý rozhlasový výlet může být docela dobrým tipem pro skutečnou cestu a každý je doprovázen posluchačskou soutěží o atraktivní knižní ceny.

Týden od 4. 7. Nenápadný půvab Slezska. Pět zastavení na historicky významných místech.Připravila Naďa Čvančarová

Týden od 11. 7. Německý rok:Zaniklé obce Novobystřicka (Romava, Košťálkov, Mnich a další místa, kde po někdejších vsích není už ani stopa, i někteří původní němečtí obyvatelé). Připravila Hana Soukupová.

Týden od 18. 7. Výtvarníci střední a severní MoravyPořad s posluchačskou soutěží připravil Jan Sulovský, Český rozhlas Olomouc

Týden od 25. 7. „Na pomezí“ – výjimečná místa i osudy v krkonošském pohraničí, místa válečná i historicky a přírodně zajímavá, která přestávají být výspou kultury, naopak stávají se po otevření hranic výkladní skříní Čech. Připravila Eliška Pilařová.

Týden od 1. 8.S doktorem Zdeňkem Marečkem moravskými lokalitami s moravskou německou literaturou. Připravil Tomáš Sedláček.

Týden od 8. 8. Obrázky a příběhy ze SudetSoučasnost vyrůstající z minulosti objevují Pavel Ryjáček a Tomáš Černý.

Týden od 15. 8. Kláštery na trojmezíZnámé i méně známé řeholní domy na hranicích západních, jižních a středních Čech.Výlety do klášterů Lnáře, Březnice, Sv. Hora, Horažďovice, StrakonicePřipravila Jitka Cibulová-Vokatá.

Týden od 22. 8. Račte vstoupit do starého světa Návštěva Malých muzeí Plzeňského kraje zaměřených na technické památky. ČRo Plzeň

Týden od 29. 8. Po zlatých stezkách česko-bavorské vzájemnosti. Připravila Marie Poláková