Výběr týdne: Z graffiti je byznys, divadla v ohrožení, komiksoví autoři obohacují Rychlé šípy, Operace Anthropoid ve filmu

17. červen 2022

Saša Michailidis mluvil se svými hosty o tuzemském streetartu a graffiti, ze kterého už je byznys, což dokazuje festival Wall Street Prague. Profesionální i nezávislá divadla končí sezónu ještě ovlivněnou covidem, některá možná čeká krach. Současní komiksoví ilustrátoři nabízejí nové příběhy Rychlých šípů, sešity se hodí na cesty. Před 80 lety zahynuli parašutisté, kteří zaútočili na Heydricha, připomněli jsme filmová zpracování Operace Anthropoid.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.