Výběr týdne: Masaryčka rozděluje, známky pro Galerii Rudolfinum, Mijazakiho animace, síla české literatury
Saša Michailidis se ptá hostů na situaci kolem nástavby na nové pražské budově Masaryčka, která v historické části města vyvolává značné emoce. Jaká byla třicetiletá éra Petra Nedomy v Galerii Rudolfinum? Proč zůstává Hajao Mijazaki mistrem japonské animace i po natočení svého údajně posledního filmu Chlapec a volavka? V čem je v současnosti síla české literární scény a je třeba usilovat o velký český román?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Síla Galerie Rudolfinum pod Nedomou byla ve spolupráci se zahraničními kurátory, říká publicistka
Saša Michailidis se ptá publicistky, kritičky a kurátorky Lenky Lindaurové a výtvarného publicisty, historika umění a šéfredaktora časopisu ART ANTIQUES Tomáše Kličky.
-
Mijazaki je mistrem nejen japonské animace. Myslí na dětského diváka, ale nepodceňuje ho
Saša Michailidis se ptá filmového publicisty a programového ředitele pražských kin Aero a Bio Oko Jiřího Flígla a japanologa Martina Tiraly z FF UK.
-
Proč čekat na velký český román? Jsme silní v kratších prozaických žánrech, říká literární kritička
Saša Michailidis se ptá literární historičky a kritičky Blanky Činátlové a spisovatele a šéfredaktora literárního měsíčníku Host Jana Němce.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.