Výběr týdne: Chalupeckého cena, Ladislav Fuks normalizační, udržitelnost na divadle, autorská čtení
Saša Michailidis se ptá hostů, nakolik prospějí Ceně Jindřicha Chalupeckého opětovné změny pravidel. Před sto lety se narodil spisovatel Ladislav Fuks. Proč angažovaně vystupoval v době normalizace? Jak se chovat udržitelně v divadelním provozu? A v pražském Café Fra se už nečte nahlas literatura, ale autorská čtení jsou u nás prý na vzestupu.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Mnohá divadla se chovají udržitelně, aniž to tuší. Musí totiž šetřit, říká pedagožka DAMU
Saša Michailidis se ptá intendantky brněnského HaDivadla Anny Stránské a Michaely Rýgrové z Katedry produkce na DAMU. Ekologie, šetrnost a soběstačnost.
-
V Café Fra se už nečte nahlas. Proč tam přestali pořádat autorská čtení?
Saša Michailidis se ptá básníka, překladatele a publicisty Petra Borkovce a šéfredaktora nakladatelství Větrné mlýny Petra Minaříka.
-
Ladislav Fuks a jeho letošní 100. výročí narození. Jak dnes vnímáme jeho odkaz?
Saša Michailidis se ptá literárního publicisty, spoluautora pamětí Ladislava Fukse Jiřího Tušla a divadelní dramaturgyně Marty Ljubkové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.