Vltava odvysílá koncert k 20. výročí rozhlasového Vydavatelství a nakladatelství. Zazní hudba Jana Václava Hugo Voříška, Jana Nováka, Jindřicha Felda a dalších

29. leden 2021

Vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu si v letošním roce připomíná dvacet let existence. Od roku 2001 zpřístupňuje nejširší hudební veřejnosti formou nových vydání nejrůznějších sbírek hudebnin, vydává noty pro potřeby hudebních škol a podporuje novou tvorbu současných skladatelů výrobou orchestrálních materiálů. Koncert vysíláme 2. února od 20:00.

PROGRAM
Adam Skoumal, J. V. H. Voříšek, Jan Novák a další.
Účinkují: Štěpán Filípek (violoncello), Ondrej Olos (klavír), Adam Skoumal (klavír), Milan Al-Ashhab (housle), Karel Dohnal (klarinet), Lukáš Michel (klavír), Clara Nováková (flétna), Ludie Härtelová (harfa) a Duo Esperanza
Uvádí: Daniel Jäger

U příležitosti 20. výročí odvysílá Český rozhlas Vltava v úterý 2. února od 20 hodin živě koncert z rozhlasového studia S1 na Vinohradské třídě. Do programu jsou zařazena reprezentativní díla komorní hudby z nakladatelského katalogu Českého rozhlasu.

Na koncertě zazní hudba Jana Václava Hugo Voříška, Jana Nováka, Jindřicha Felda, Adama Skoumala nebo Jana F. Fischera v podání předních současných interpretů klasické hudby – klavíristky Dory Novak-Wilmington, harfistky Lydie Härtelové, violoncellisty Štěpána Filípka, houslisty Milana Al-Ashhaba, klarinetisty Karla Dohnala nebo fagotového souboru Duo Esperanza. Záznam koncertu nabídne Český rozhlas D-dur 20. února 2021 od 20 hodin.

„Kromě koncertu připravujeme k 20. výročí také bilanční brožuru, jejíž součástí bude řada unikátních materiálů, fotografií a připomenutí výrazných projektů. V průběhu roku nabídneme na našem webu notové záznamy a nahrávky dvaceti zbrusu nových hudebních miniatur od dvaceti českých soudobých autorů napsaných přímo pro tuto mimořádnou příležitost,“ uvedl vedoucí Podpory vydavatelství a nakladatelství Robert Škarda.

Vznik Vydavatelství a nakladatelství navázal v roce 2001 na tradici výroby a nákupu notových materiálů sahající až k počátkům hudebního vysílání a zahájení činnosti orchestru Radiojournalu v roce 1926. Dnes čítá nakladatelský katalog stovky notových materiálů a publikací, které využívají profesionální i amatérské orchestry, sbory nebo hudební školy.

Nakladatelství dále provozuje půjčovnu notových materiálů, badatelnu a spravuje notové materiály Českého hudebního fondu. Jeho hlavním posláním je ochrana práv a zpřístupnění hudebních děl, která Český rozhlas vyrábí a využívá ve vysílání, při nahrávání nebo na koncertech.

autor: bbu
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.