Vladimír Fekar: Sestra

4. duben 2017
Hra pro tento večer

Jeho sestra zemřela za nevyjasněných okolností, na jeho otázky nikdo neodpovídá. Rafinované komorní drama on-line k poslechu do 10. dubna 2017.

V komorním dramatu Sestra od Vladimíra Fekara, které zrežíroval renomovaný divadelní režisér Jan Mikulášek, se hrdina snaží najít odpovědi na otázky, týkající se předčasného úmrtí svojí sestry. V prostředí rodiny, kde je toto citlivé téma tabu, se Sven může jen domýšlet a vymýšlet si vlastní verze sestřina krátkého životního příběhu.

Hra představuje jedinečnou kompozici, jejíž hlavní kvalitou je rafinovaná práce s dialogy mezi Svenem, jeho mrtvou sestrou a oběma rodiči v kombinaci s promyšleným užitím vnitřních hlasů, které dodávají celému vyprávění další významovou vrstvu.

Inscenace vznikla v roce 2008 ve spolupráci Českého rozhlasu Brno a Městského divadla Zlín, kde autor dodnes působí jako dramaturg. Ze souboru tohoto divadla pocházejí také představitelé tří postav hry: Petra Hřebíčková (nyní už v MDZ nepůsobí), nositelka Thálie Helena Čermáková a Radoslav Šopík. Pavel Gajdoš jako jediný byl přizván mimo soubor zlínské činohry.

Osoby a obsazení: Sven (Pavel Gajdoš), Patti (Petra Hřebíčková), Matka (Helena Čermáková), Otec (Radoslav Šopík)

Autor textu: Vladimír Fekar
Dramaturgie: Marek Horoščák
Režie a hudba: Jan Mikulášek
Zvukový mistr: Lukáš Dolejší

Natočeno v Českém rozhlase Brno v roce 2008.

autoři: Marek Horoščák , Hana Hložková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.