Vítězslav Nezval: Manon Lescaut. Slavný příběh lásky s Ivetou Duškovou a Ivanem Jiříkem

Hru podle románu Abbé Prévosta o tragické lásce rytíře de Grieux a okouzlující Manon v nesmrtelných verších Vítězslava Nezvala poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Příběh tragické lásky mladého rytíře de Grieux a krásné, lehkovážné dívky Manon, který se poprvé objevil v próze Abbé Prévosta, se od doby svého vzniku dočkal množství nejrůznějších zpracování. 

Rozhlasovou adaptaci populární veršované tragédie Vítězslava Nezvala Manon Lescaut s Ivetou Duškovou a Ivanem Jiříkem v hlavních rolích režíroval Josef Henke.

Osoby a obsazení: Manon Lescaut (Iveta Dušková), Pierre, její opatrovník (Jaroslav Kepka), Marcela, její služka (Martina Delišová), rytíř des Grieux (Ivan Jiřík), Tiberge (Jan Šťastný), Duval (Vladimír Brabec), Duvalův sluha (Miroslav Středa), Duvalův syn (Ivan Trojan), Modesta (Hana Ševčíková), hostinský z Amiensu (Soběslav Sejk), velitel výpravy (Jiří Klem) a další

Rozhlasová úprava a režie: Josef Henke
Dramaturgie: Jana Weberová
Hudba: Petr Mandel

Natočeno v roce 1999.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.