Viktor Špaček: V tom přesvědčení jsem žil

1. květen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Člen činohry Divadla J.K.Tyla v Plzni Michal Štěrba

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Mohl to být večer jako každý jiný, kdyby u dveří náhle nezazvonil milenec jeho ženy a nechtěl vědět, jak jí je. Poslechněte si premiéru povídky Viktora Špačka z jeho dosud nepublikovaného rukopisu. On-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Čte: Michal Štěrba
Připravil: Dominik Mačas
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 1. 5. 2020
Natočeno: v plzeňském studiu Českého rozhlasu v roce 2020

Kamil by rozhodně neřekl, že teď prožívá lásky čas. Život mu zabředl do vyježděných kolejí. Cesty z práce a do práce, večery u televize. Do reality, se kterou se smířil, patří i to, že jeho žena miluje jiného muže. Kamilův domov je tak „sice trochu chladný, ale víceméně bezpečný.“ Aspoň dokud se u dveří jejich bytu neobjeví milenec jeho ženy…

Ženy mají jasno, muži jsou ztracené případy

Viktor Špaček (1976) je básník, prozaik a výtvarník – absolvent VŠUM, oboru sochařství v ateliéru Kurta Gebauera. Doposud vydal tři básnické sbírky a v roce 2015 soubor povídek Něco cirkusového. Pracoval jako výtvarník návrhář, knihovník, kurátor, lektor kurzů tvůrčího psaní. V současnosti žije v Německu.

Své náměty čerpá z nekonečného portfolia mezilidských vztahů. Vztahů ale málokdy funkčních a naplněných. Zatímco postavy žen mají ve svém životě poměrně jasno, muži jsou většinou – stejně jako Kamil z povídky V tom přesvědčení jsem žil – ztracené případy.

Spustit audio

Související