VIDEO: Top Dream Company Live. Přední funk-soulová formace představila ukázky z připravovaného alba

23. duben 2020

Kapela Top Dream Company brázdí česká a evropská pódia už od roku 2004 a vedle J.A.R. je nejvýraznějším zástupcem funku u nás. Podívejte se na záznam koncertu.

Top Dream Company vydává na podzim 2020 novou desku s pracovním názvem Made In Czech. Po třech hudebních albech a jednom koncertním DVD půjde poprvé výhradně o hudbu s českými texty, jejichž autorem a hudebním tvůrcem je takřka v kompletnosti lídr kapely, trumpetista Petr Harmáček. Nutno ale zmínit i zpěváka Jakuba Vaňase, jenž se na textech autorsky spolupodílí.

Když bychom chtěli Top Dream Company srovnat s J.A.R., sám Petr Harmáček uznává, že tvorbu Romana Holého má rád, ale vzápětí vyjmenuje řadu původnějších inspirací jako třeba Jamese Browna, Cory Henryho, Kool & The Gang nebo Tower of Power. Streaming na stanici Český rozhlas Vltava nabídne více jazzovou a improvizační tvář této kapely.

Musíš v rádiu pustit novou desku Step Up od Tower of Power! Někdo ji sice může vnímat jako staromódní, ale je skvělá a má dokonalý zvuk.
Petr Harmáček

JAZZOVÉ POŘADY NA VLTAVĚ

11:00 JAZZOVÉ DOPOLEDNE (Všední dny a sobota)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (Každý den)
21:00 KONCERT JAZZ (Čtvrtky)
23:30 JAZZOVÝ PODVEČER (Repríza toho dne)

Vltava na Facebooku

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.