VIDEO: Hidden Orchestra, Lenka Dusilová a další hvězdy zahrály na Mladí ladí jazz

30. duben 2022

Slavná hudba z britských ostrovů, legendární Hidden Orchestra a současní Nubiyan Twist. Významné hudební počiny českých luhů a hájů, nová kapela Lenky Dusilové, jazzrockový Band Martina Brunnera či vůdčí uskupení české retro-jazzové scény, omlazený Originální pražský synkopický orchestr. To všechno přinesl letošní festival Mladí ladí jazz a stanice Český rozhlas Vltava na Karlovo náměstí v Praze i do mnohahodinového živého vysílání.

Hudba musí znít, jinak ustoupíme zlu

V nedávném interview na stanici Vltava se klavírista a skladatel Martin Brunner svěřil, že na začátku války s Ruskem nevěděl, jestli má dál hrát, vystupovat a prožívat radost z hudby, když jinde umírají lidé. Ale pak přišel zřejmě s jedinou možnou správnou odpovědí. Hudby se nemůžeme vzdát, protože pak bychom podlehli zlu. Hudba Martina Brunnera i všech, kteří v sobotu vystoupili na Karlově náměstí, má v sobě něco z optimistických časů, které se vždy vyplatí přivolávat.

Program vysílání z festivalu

 • 15:00
  Originální pražský synkopický orchestr
  Přímý přenos koncertu obnovené průkopnické kapely, která dodnes nemá ani na světové hudební scéně konkurenci v precizním oživování jemných detailů jazzu nespoutaných 20. let 20. století. Uvádějí David Brada a Jan Gregar.
 • 15:45
  Mladí ladí jazz

  Živě z festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Mozaika hudebního dění.
  Uvádějí Marta Kloučková a Sára Vondrášková.

 • 16:05
  Martin Brunner Band
  Přímý přenos jazz-rockové formace zásadního českého jazzového pianisty, klávesisty a skladatele propojujícího v různých jazzových projektech zdánlivě neslučitelné hudební světy. Pro tvář Brunnerova Bandu je ovšem zásadní každý její člen. Účinkují Martin Brunner (klávesové nástroje), Tomáš Fuchs (el. kytara), Rastislav Uhrík (baskytara), Roman Vícha (bicí nástroje). Vysíláme z festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Uvádějí David Brada a Jan Gregar.

 • 16:45
  Mladí ladí jazz 
  Živě z festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Mozaika hudebního dění. Uvádějí Marta Kloučková a Sára Vondrášková.

 • 17:05
  Lenka Dusilová Band

  Přímý přenos vystoupení kapely zpěvačky, která neúnavně určuje hudební trendy české hudební scény. Se svojí poslední deskou Řeka vloni získala cenu Anděl. Vysíláme z festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Uvádějí David Brada a Jan Gregar.

 • 17:50
  Mladí ladí jazz 
  Živě z festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Mozaika hudebního dění. Uvádějí Marta Kloučková a Sára Vondrášková.

 • 18:20
  Nubiyan Twist (UK) 
  Přímý přenos vlivné britské neo-soulové i jazzové formace z festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Jméno kapely má stále větší zvuk také proto, že ho skloňují známé osobnosti světové hudební publicistiky, mezi nimi i Gilles Peterson či Jamie Cullum z BBC. Uvádějí David Brada a Jan Gregar.

 • 19:10
  Mladí ladí jazz 
  Živě z  festivalu Mladí ladí jazz na Karlově náměstí v Praze. Mozaika hudebního dění. Uvádějí Marta Kloučková a Sára Vondrášková.

 • 19:40
  Hidden Orchestra (UK)
  Přímý přenos legendární britské kapely velmi dobře známé i v České republice díky jejímu citlivému a nápaditému používání hudební elektroniky, ale i propojováním nejrůznějších hudebních žánrů včetně jazzu. S Hidden Orchestra na festivalu Mladí ladí jazz vystoupí v několika písních také dávný český spolupracovník, hudební producent a klarinetista Floex. Uvádějí David Brada a Jan Gregar.

Portico Quartet na Mladí ladí jazz 2021

Související