Velký certifikátor. Existenciální poradna Václava Kahudy a Igora Malijevského

12. říjen 2018

Nevíte jak zašroubovat žárovku? Obouváte si boty načerno? A nechybí vám diplom ze zapínání knoflíků? Doktoráty, řády, oprávnění a distinkce v dnešním světě.

Jednou z výzev komplexní společnosti představuje kvalifikace jejích členů k jednotlivým úkonům v pracovním, osobním i společenském životě. Nedovzdělanost nebo převzdělanost působí problémy nejen na univerzitách, ale i v ložnicích, na pískovišti a v kabinách jeřábů. Certifikační autority tento problém řeší, ale zároveň přinášejí další otázky. Kdo certifikuje certifikační autoritu? Součástí pořadu je tradiční, v pořadí již jedenáctá, Třináctá komnata Víta Janoty.

Dotazy na Večerní školu můžete zasílat na emailovou adresu vltava@rozhlas.cz a nebo přes FB stránky pořadu.

autor: Petr Gojda
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.