Velcí klavíristé 20. století pod drobnohledem Ivana Moravce a Ivana Medka

9. srpen 2022

„Umění 20. století. O interpretaci klavírních koncertů nahlas uvažují Ivan Moravec a Ivan Medek.“ Tak zněl 15. května roku 1968 titulek ohlašující večerní vysílání třetího programu Československého rozhlasu. Reprízu pořadu jsme ve vltavské Akademii uvedli roku 2010 v rámci řady Léto s Ivanem Medkem. A letos o prázdninách, kdy na Vltavě běží projekt České léto, jistě neuškodí si zajímavé povídání dvou významných osobností české kultury znovu poslechnout.

Natočeno: v roce 1968

Týkat se to bude koncertu c moll S. V. Rachmaninova, d moll Johannesa Brahmse a G dur Maurice Ravela. Interprety, kteří se ocitnou pod Moravcovým a Medkovým drobnohledem, budou Sergej Rachmaninov, Julius Katchen, Svjatoslav Richter, Claudio Arrau, Leon Fleisher, Rudolf Serkin, Arturo Benedetti Michelangeli a Leonard Bernstein.

autoři: Ivan Medek , Zdeněk Havlíček
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová