V Divadle DNO se nám dařilo. I proto mi unikalo, proč bych se měl jít herectví učit na DAMU, říká majitel Thálie Jiří Kniha
12. říjen 2023
Improvizuje, hraje v několika divadlech v Praze i Brně a za výkon v loutkové inscenaci Pětkrát kolem světa získal Cenu Thálie. Pochází z královéhradecké loutkoherecké líhně, původně ale sázel spíš na kreslení. Vyučil se truhlářem a v době, kdy mělo dojít na další studia, už úspěšně působil v Divadle Dno. Jak se Jiří Kniha srovnal s pocitem vyhoření? Proč rád hraje s mladými kolegy a v čem jej ovlivnil Vladimír Morávek? Ve Vizitce o tom mluvil s Ondřejem Cihlářem.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Hedvika. Můžete mít mladší rodiče, než jste vy sami? Poslechněte si parodii Karla Poláčka!
-
Případy Sherlocka Holmese, otce Browna, slečny Marplové a dalších anglických detektivů
-
Anton Pavlovič Čechov: Višňový sad. Jak zachránit beznadějně zadlužené panství?
-
Stefan Zweig: Josef Fouché. Portrét jednoho bezpáteřního politika
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.