Tvorba a sebetvorba: Komenský inspiruje 2. ročník Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání FUK
Festival umění a kreativity ve vzdělávání FUK začal 2. února a po 20 dní nabídne v Praze a v dalších městech program pro děti, rodiče, školy i odborníky. Jaký potenciál má umění a kreativní myšlení pro současné vzdělávání, zjišťovala Jitka Kostelníková od pedagoga a metodika Jiřího Raitermana (DOX), choreografek Báry Látalové a Zden Brungot Svítekové (obě ze spolku Ostružina) a pedagožky Lenky Němcové. Slovo dostali i žáci 3. třídy zapojení do projektu Škola budoucnosti.
Související
-
Není jim to fuk! A chtějí, aby se s uměním počítalo i ve školách
Česká kulturní a vzdělávací scéna přináší z kraje roku novinku. Poprvé se uskuteční Festival umění a kreativity ve vzdělávání FUK. Začíná 20. ledna a končí 6. února 2021.
-
Práce divadelních lektorů: v roli nahlodávače, kouzelníka nebo chobotnice otevírají dveře divadel
Jak se v české krajině múzických umění daří šířit poselství divadelního lektorství? Příznivé výhledy vykresluje ArtCafé Jitky Kostelníkové.
-
Láska ke čtení se rodí z vnitřní motivace. Jak podpořit děti v tom, aby vzaly knihu do ruky?
Projekty PIŇATA, Mravenčí chůva nebo Čtenářské kluby ukazují, jak přivést začínající i náctileté čtenáře k četbě.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.