Třikrát Václav Havel

Hra z počátků autorovy tvorby, aktovka psaná v šedesátých letech pro rozhlas a jedna z „Vaňkovek“ z roku 1975 představí tři podoby Havlovy dramatické tvorby. On-line k poslechu do pátku 23. prosince 2016.

V případě hry Ela, Hela a stop jde o neznámou hříčku, kterou nedávno objevila teatroložka a editorka Lenka Jungmannová. Tato mikrohra měla být původně součástí jevištní revue Autostop, na níž se v roce 1961 kromě Václava Havla podílel Ivan Vyskočil.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Aktovku Vernisáž, hru o jedné nepovedené návštěvě disidentského spisovatele u snobského manželského páru, napsal Václav Havel v roce 1975, inspirován úspěchem předchozí Audience.

14:00 Ela, Hela a stopDramaturg: Hynek PekárekRežie: Hana BurešováOsoby a obsazení: Ela (Jaroslava Pokorná), Hela (Naděžda Vicenová) a řidič (Pavel Batěk)Natočeno v roce 2013.

14:20 Anděl strážnýDramaturg: Jaromír PtáčekRežie: Josef MelčOsoby a obsazení: Machoň (Jiří Sovák) a Vavák (Jaromír Hanzlík)Natočeno v roce 1989.

14:42 VernisážRozhlasová úprava a dramaturgie: Pavel Minks Hudba: Zdeněk Šikola Režie: Lída EngelováOsoby a obsazení: Věra (Helena Friedrichová), Michal (Tomáš Töpfer) a Bedřich (Jan Hartl)Natočeno v roce 1992.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura