Tour de Jazz

00733856.jpeg

Finále třetího ročníku etapového soutěžního pořadu Aleše Bendy, ve kterém ve čtrnáctidenních intervalech dostávali příležitost sprinteři i vytrvalci z pelotonu jazzových příznivců. Vyhlášení konečných výsledků a rozdělení odměn soutěžícím. Ve středu 25. června dospěje do cíle 3. ročník závodu Tour de Jazz.

V jeho průběhu zdolal jazzový peloton obdivuhodné množství taktů, témat a chorusů, které pro ně v různých metrech, tóninách, tempech a dynamice připravili sólisté, malé i velké kapely, zpěváci, zpěvačky i vokální skupiny atd. Pasti, které organizátoři na závodníky občas nalíčili, obvykle sklaply naprázdno, protože celé závodní pole projelo od startu až do cíle v obdivuhodné jazzové kondici. Při slavnostním závěrečném ceremoniálu budou uděleny dílčí ceny nejúspěšnějším soutěžícím 20. etapy, ale především budou vyhlášeny celkové výsledky letošního ročníku Tour de Jazz. Letošnímu vítězi bude na dálku předán žlutý trikot šampióna a oceněni budou také jeho soupeři, kteří se umístí na druhém a třetím místě a rovněž nejlepší "sprintér", kterým se stane soutěžící s nejvyšším součtem prémiových bodů. Poděkování a obdiv ale bude patřit také všem dalším posluchačům, kteří svou aktivní účastí ve třetím ročníku Tour de Jazz prokázali kromě úžasné jazzové erudice také velkou dávku smyslu pro fair play a pro humor.

S Alešem Bendou na finále Tour de Jazz ve středu 25. června v obvyklém čase jazzového podvečera od 17:45 na stanici ČRo 3 - Vltava.