Tátové, kteří nás tu nechali. Díky filmu Chybění o Jánu Mančuškovi můžu mluvit o otcovství s nadhledem, říká filmař Štěpán Pech
O tatínka – psychiatra a literáta – přišel filmař a fotograf Štěpán Pech v šestnácti. Deset let poté odešel i jeho učitel, rodinný přítel a konceptuální umělec se schopností „vidět víc“ Ján Mančuška. Štěpán o něm natočil dokument Chybění, v němž hrají důležitou roli Mančuškovy dospívající děti. Do filmu se otiskl i Pechův zájem o metodu eko arteterapie, jíž se nyní systematicky věnuje. Terapeut se z něj ale nejspíš nestane. Proč? Ve Vizitce se ptal Ondřej Cihlář.
Související
-
Odpuštění je dar, který dáváme sami sobě, říká kněz a dokumentarista Jan Hanák
Je knězem, dokumentaristou i pedagogem. Jeho prací je naslouchat, ale taky dávat rady, co si se slyšeným počít – to když přednáší dokument na Masarykově univerzitě.
-
Máte staré rodinné video? Mou ctižádostí je zpřítomnit filmové archivy, říká dokumentarista Jan Šikl
Má rád hudbu Michala Kocába, ale také minimalisty jako je Philip Glass. Jan Šikl zasvětil profesní život práci s domácími filmovými archivy.
-
Chtěl jsem zjistit, co je za mediálním obrazem Jana Nedvěda, říká dokumentarista Jan Látal
Co mají společného politici Jiří Paroubek, Stanislav Gross a hudebník Jan Nedvěd? Jsou to osobnosti s rozporuplným mediálním obrazem, o kterých točil dokumenty Jan Látal.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.
Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice


Komplet 3CD Vladana a Prasopes
Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.