Světová premiéra aneb Jeden stvořil, druhý provedl. Skladatel Šimon Voseček a hlavní hostující dirigent SOČRu Robert Jindra

25. listopad 2023

Před více jak dvaceti lety vystudovali Pražskou konzervatoř, před nedávnem (6. 11.) stanuli na pódiu Dvořákovy síně Rudolfina – jeden jako dirigent, druhý coby autor. Hosty Taktovky jsou skladatel Šimon Voseček a hlavní hostující dirigent SOČRu Robert Jindra. Kromě spolupráce během nastudování novinky Šimona Vosečka a světové premiéry vzpomínají oba na mezníky v kariéře, zmiňují zdroj inspirace, sny a přání. Pořadem provází Jana Trojanová.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.