Svět jiné hudby s Alešem Opekarem

1. červenec 2018

Solju z Finska, výstava o bigbítu a undergroundu v Chomutově a nadcházející festivaly v Rudolstadtu, Boskovicích a Ostravě.

Pořad zahajuje ukázka z nové desky finského projektu Solju, tvořeného sámijskými zpěvačkami Ullou Pirttijärve a její dcerou Hildou Länsman. Další část pořadu přinese ohlédnutí za nedávnou vernisáží o chomutovské rockové a undergroundové scéně. Hovořit budou kytarista a zpěvák skupiny "Víčka" Štěpán Alexa a mladí grafici Tomáš Trykar a Václav Chalupa, kteří se historické téma pokusili zpracovat přitažlivě i pro své vrstevníky.

Závěr pořadu bude patřit nadcházejícím festivalům, např. festivalu folku a world music v německém Rudolstadtu nebo Colours of Ostrava. Hudební program multižánrového festivalu v Boskovicích přiblíží Antonín Kocábek, výtvarnou součást festivalu pak Helena Musilová.

autor: Aleš Opekar
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?