Štěpán Kučera: Divocí koně aneb kdo to byl Yankton Bill? O brněnské návštěvě hrdiny Divokého západu

16. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Co všechno se může stát na Divokém západě?

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Příběh Yankton Billa alias Viléma Dworka, který do Brna přišel se slavným cirkusem Buffalo Bill's Wild West. Povídku Štěpána Kučery z antologie Krvavý Bronx čte Zdeněk Hruška. Premiéru poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Zdeněk Hruška
Připravil: Dominik Mačas
Režie: Bela Schenková
Premiéra: 16. 2. 2021

V antologii Krvavý Bronx (2020) jsou zastoupeni nejlepší autoři z nakladatelství Host a Druhé město. Při psaní svých povídek vycházeli ze společného zadání – texty na motivy článků a zpráv z „černé kroniky“ z druhé poloviny 19. století, které se vztahují k brněnskému Cejlu, čtvrti dnes spíše známé jako Bronx.

Divocí koně Štěpána Kučery začínají náhodným setkáním v jedné z cejlských zastaváren. Odtud je už ale jen krůček na Divoký západ, kde se odehrává strhující příběh Yankton Billa alias Viléma Dworka, který do Brna přišel se slavným cirkusem Buffalo Bill's Wild West.

Štěpán Kučera (1985) pracuje jako redaktor Salonu Práva. Své povídky dosud publikoval ve dvou sbírkách – Tajná kronika Rychlých šípů a jiné příběhy v roce 2006 a o deset let později Jidáš byl ufon a jiné příběhy. V 2019 vydal svůj první román Projekt Gilgameš.

Spustit audio

Související