Štědrý den s Vilmou Cibulkovou, Ondřejem Havelkou a Danem Bártou

Sváteční program na Vltavě nabídne premiéru tragikomedie Tennesseeho Williamse Skleněný zvěřinec, záznam koncertu big bandu Concept Art Orchestra s unikátním vánočním programem i přímý přenos půnoční mše z kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze.

Štědrý večer bude od 20 hodin patřit premiéře rozhlasové adaptace slavné tragikomedie Tennesseeho Williamse Skleněný zvěřinec s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Během celého dne se mohou posluchači těšit také na další hry, četbu i rozhovory, na záznamy vánočních koncertů z několika evropských zemí.

Pro jazzové příznivce je ve 13 hodin připraveno speciální vydání swingového pořadu Ondřeje Havelky a Pavla Klikara a také záznam koncertu big bandu Concept Art Orchestra v čele se Štěpánkou Balcarovou a hostujícím Danem Bártou v 17:15. Podívejte se na upoutávku ke štědrovečernímu vysílání:

 

Čtěte také: Dan Bárta a Concept Art Orchestra: Poslouchejte nové vánoční skladby v podání předních českých jazzmanů

Posluchačům, kteří se z nejrůznějších důvodů nevydají na půlnoční mši, umožní Vltava její prožití prostřednictvím přímého přenosu z kostela Nejsvětějšího Salvátora v Praze, a stejně tak nabídne pravidelnou nedělní bohoslužbu v 9 hodin na Boží hod vánoční.

Na Štěpána zazní úderem 20. hodiny první tóny výjimečného záznamu Bachova Vánočního oratoria s Václavem Luksem a barokními soubory Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704 z 20. prosince tohoto roku. Vysílání nabídne také záznam dvořákovského symfonického programu na letním festivalu v Lucernu a následně 27. prosince záznam letošního českokrumlovského pěveckého recitálu světoznámého peruánského tenoristy Juana Diega Flóreze. Zazní předehry a árie z oper Wolfganga Amadea Mozarta, árie z oper Charlese Gounoda, Julese Masseneta a Giuseppe Verdiho, španělské a italské písně.

02739807.jpeg

Podívejte se na krátké video z Flórezova koncertu: